• ciągniki
 • maszyny rolnicze
 • autoryzowany serwis
 • Szukaj:
  Sipma
  Prasy
  >>
  Seria Farma

  Seria FARMA to prasy przeznaczone do zbioru słomy i siana. Charakteryzują się wiekszą od pozostałych pras komorą zwijania, dzięki czemu zmniejsza się ilość bel z danego areału. Zapewnia to większa wydajność pracy oraz oszczędność materiałów eksploatacyjnych.

  Prasy
  >>
  Seria Classic

  Seria CLASSIC to proste i tanie maszyny gwarantujące długą i bezawaryjną pracę. Łańcuchowa komora zwijania to proste i wytzrymałe rozwiązanie.

  Można nią zbierać siano, słomę i zielonkę otrzymując wysokiej jakości sianokiszonkę. Dzięki szerokiej gamie wyposażenia dodatkowego można dostosować maszynę do własnych potrzeb.

  Prasy
  >>
  Seria Farma II

  Seria FARMA II to specjalnie opracowane modele dla bardziej wymagających rolników. Zastosowane rozwiązania techniczne (np. mechaniczna blokada komory) pozwalają osiągnać większy stopień zgniotu, polepszający wydajność i jakość prasowanego materiału. Prasy te, przeznaczone są szczególnie dla rolników chcących otrzymać wysoką jakość sianokiszonki, ale równie dobrze sprawdzają się przy zbiorze słomy i siana. Bogate wyposażenie standardowe podnosi komfort i wydajność pracy. Nowatorska, łancuchowo-walcowa konstrukcja komory zwijania w modelach Z-569 i Z-569/1 zwiększa dodatkowo stopień zgniotu beli polepszając jakość sianokiszonki i wydajność pracy.

  Prasy
  >>
  Seria Power Cut

  System nożowy POWER CUT w prasach zwijających polega na cięciu zbieranego materiału przed prasowaniem co umożliwia lepsze wypełnienie komory zwijania oraz większy stopień zgniotu, a to polepsza proces zakiszania gwarantując najlepszą jakość sianokiszonki. Pasza przygotowana prasami z nożami tnącymi jest lepiej pobierana przez zwierzęta oraz znacznie ułatwia proces rozdrabniania bel w wozach paszowych. Każdy z noży tnących wyposażony jest w niezależny system zabezpieczenia przed uszkodzeniem, a prosty sposób demontażu wybranych noży pozwala łatwo regulować długość cięcia. Rotacyjny zespół podająco-rozdrabniający podwyższa zdolność transportowania materiału i zwiększa wydajność maszyny. Przy zbiorze materiału nie wymagającego rozdrobnienia można w prosty sposób wyłączyć siekacz, ponieważ wszystkie noże umocowane są na ramie sterowanej siłownikami hydraulicznymi

  Prasy
  >>
  Prasa zmiennokomorowa

  Nowa Prasa zwijająca zmiennokomorowa Z-599 przeznaczona jest do zbioru słomy, siana
  i zielonki na sianokiszonkę.
  Komputer pokładowy
  Monitoruje prawidłowość działania newralgicznych elementów prasy, kontroluje równomierność wypełnienia komory, umożliwia regulację średnicy beli i jej stopnia zgniotu, oddzielnie dla rdzenia beli i zewnętrznej warstwy, automatycznie uruchamia obwiązywanie oraz wskazuje aktualnie realizowaną operację i ilość wykonanych bel.
  Komora zwijania
  Składa się z pięciu bezszwowych pasów, które pozwalają wykonywać bele o średnicy od 0,80 do 1,80 m.
  Szeroki podbieracz i rotacyjny podajnik
  Znacznie podwyższają zdolność transportowania materiału oraz zwiększają wydajność zbioru.
  Rozdrabniacz materiału
  Jest wyposażony w 11 noży tnących. Zapewnia większe zagęszczenie beli, stwarzając w ten sposób idealne warunki do zakiszania
  i poprawiając ekonomikę zbioru.
  Obwiązywacz siatką i szerokie ogumienie
  Stanowią elementy standardowego wyposażenia prasy.

  Prasy
  >>
  Prasy kostkujące Z 224 i Z 224/1

  Prasa kostkująca to doskonała maszyna do zbioru słomy, stosowana również z powodzeniem przez rolników do zbierania siana. Przy zastosowaniu ślizgu do kostek sprasowany materiał trafia bezpośrednio na przyczepę ciągnioną za prasą, co zdecydowanie zmniejsza czas i pracochłonność zbioru. Optymalna konstrukcja, doskonałe parametry pracy, duża trwałość i niezawodność w działaniu powoduje, że SIPMA S.A. produkuje te prasy już ponad 25 lat; w tym okresie do rolników trafiło ok. 100 000 tych maszyn. Ciągła modernizacja procesu wytwarzania oraz udoskonalania konstrukcji sprawia, że te prasy są nadal chętnie kupowane przez krajowych i zagranicznych rolników.

  Opatentowany przez nas wyważony układ korbowo-tłokowy eliminuje drgania szkodliwe dla operatora i ciągnika, polepszając komfort pracy. Model Z-224/2 posiada zamiast mechanicznego hydrauliczny sposób podnoszenia podbieracza, a na specjalne zamówienie klienta może być dodatkowo wyposażony w hydraulicznie rozkładany dyszel z położenia transportowego w robocze i odwrotnie.

  prev
  AGRO-SERWIS
  Gojców 26
  27-500 Opatów
  tel./fax: 15 869 11 05
  e-mail: nowakowskim@korbanek.pl
  © Agroserwis - webdesign by fotomediaart.pl